روشهای بهبود رتبه سایت (سئو)

۱- ایجاد محتوای مرتبط با وب سایت

محتوای با کیفیت یکی از عوامل موثر در رتبه جستجو می باشد. چنانچه محتوای شما در ارتباط نزدیک با کاربرهای سایت تهیه شده باشد می تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد.برای هر صفحه یک عبارت کلیدی تعیین کنید. انتخاب عبارت کلیدی بسیار مهم می باشد و می بایست  عبارت کلید ما همان عبارت مورد جستجوی کاربر باشد. سپس در محتوای که می نویسیم این عبارت را چندین بار تکرار کنیم یک دوبار در ابتدا و پایان پاراگراف ها و دو تا چهار بار بین بقیه بخش های محتوا.

فراموش نشود که حتما از تگ های عنوان و سایر تگ های تاکیدی با نوشته های برجسته و کج ( ایتالیک) برای برجسته سازی عبارت های کلیدی صفحه استفاده کنید، اما در کار زیارده روی نکنید.

نکته آخر اینکه هیچ وقت یه نوشته خوب رو بخاطر سئو فدا نکنید. بهترین صفحات وب اونهایی هستند که برای کاربر نوشته شده باشند نه برای موتور جستجو (سئو).

۲- محتوای سایت را بطور مرتب بروز رسانی کنید

موتورهای جستجو نسبت به بروزرسانی محتوای سایت بسیار حساس می باشند بنابرین تلاش کنید تا سایت شما همیشه بروز باشد.

۳- متادیتا

در هر صفحه از سایت بین قسمت بالایی صفحه و تگ ها  فضایی به نام متادیتا (اطلاعاتی در مورد محتوای صفحه)  قرار میگیرند. داده هایی که در این قسمت قرار می گیرند عبارت است از:

-متادیتای عنوان

متا دیتای عنوان که در بالای پنجره مرورگر نمایش داده می شود و از مهمترین متادیتاها می باشد.

-متادیتای توصیفی

متادیتای توصیفی یک توصیف از محتوای صفحه است که روی صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده میشه. بنابراین سعی کنید این توصیف جذاب و دقیق باشه و به درستی محتوای صفحه رو توضیح بده. موقع نوشتن متادیتای توصیفی، هدفتون ترغیب مردم برای ورود به سایت باشه.

-متادیتای کلیدواژه

متادیتای کلیدواژه در واقع عبارتهایی هستند که کاربران سرچ میکنند و صفحه شما رو با اون کلمات میتوانند پیدا کنند. باید عبارتهای مختلفی رو پوشش بدید تا بتوانید در سرچهای بیشتری ظاهر بشوید اما حریص نباشید. اگه در این کار زیاده روی کنید، مرورگر داده ها رو کاملا نادیده میگیرد. بعنوان قانون متادیتای کلیدواژه حدودا ۶-۸ عبارت و هر عبارت ۱-۴ کلمه می تواند داشته باشد.

۴- سایت شما باید ارزش لینک دادن رو داشته باشد

سعی کنید تا  لینکهای بیشتری بگیرید و این لینکها باید مرتبط با سایت شما باشند و در بین متن نوشته بشوند. لینک هایی با عبارت “اینجا کلیک کنید” از نظر موتورهای جستجو فاقد ارزش هستند. عبارتی که توسط آن لینک داده می شود می بایست مرتبط با موضوع سایت شما باشد. مثلا برای سایت ما “سئوی وب سایت” میتواند عبارت خوبی باشد و هم رتبه موتور جستجو را بهتر  و هم رتبه صفحه ای که بهش لینک داده شده را بهبود می بخشد.

 ۵- از alt tag استفاده کنید

همیشه رسانه های تصویری و ویدئویی با alt tag توصیف کنید. موتورهای جستجو به کمک این عبارتها به محتوای رسانه های تصویری موجود در صفحه ها پی می برند و آنها را در جستجوهای مرتبط نمایش خواهند داد.

آنچه که در این مقاله گفته شد فقط بخش کوچکی از روشهای بیشمار بهبود رتبه موتور جستجو بود. به امید اینکه با ارائه مقالات بیشتر در ارتباط با سئو بتوانیم قدمی در جهت آموزش مطالب سئو برداریم.

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ورود

وارد حساب کاربری خود شوید

کاربرجدید هستید؟